جناب استاد کیوان ریاضی موفقیت شما را در آزمون ارتقاء درجه کمربند فدراسیون تبریک گفته و برایتان توفیق روزافزون آرزومندم .
نوشته شده توسط بهروز فتاحی در دوشنبه 1389/05/04 |
والدین عزیز، همانطور که میدانید یکی از صفاتی که به تکواندو نسبت میدهند ورزش سازنده کودکان است. مطمئنا شما پیشرفت درسی و اخلاقی و همچنین شادمانی فرزندتان را آرزو دارید. در متن زیر چند خصوصیت را که برای شاد بودن، باید در کودکان باشد به طور مختصر بررسی میکنیم و شرح میدهیم چگونه تکواندو به آن ها کمک می کند به این خصوصیات دست یابند. 

» سلامت جسمی
کودکان باید این را بفهمند که داشتن زندگی سالم و سلامت چکیده ی همه ی خصوصیات خوب است. سه معیار باعث زندگی سالم و سلامت می شوند: تمرین ، تغذیه و بهداشت. تکواندو به کودکان در معیار تمرین کمک میکند و در کنار آن، کودک را به دو معیار دیگر هم راهنمایی میکند. مثلا اساتید تکواندو به آنها میگویند که خوردن غذاهای سالم و مقوی از آنان مبارزین خوبی خواهد ساخت و همچنین از آنها میخواهند در کلاس مساله ی بهداشت را رعایت کنند و با انجام این کار در کلاس، آنان عادت می کنند در همه ی کارهای خود بهداشت را رعایت کنند.

» تسلط بر هوای نفس
کودکان باید یاد بگیرند چگونه رفتار و کارهای خود را کنترل کنند. اگر خانواده ها برای رفتار کودکان حد و مرزی تعیین نکنند و یا حد و مرز را تعیین کنند ولی توجه زیادی به رعایت کردن آن توسط کودک نکنند یادگیری تسلط بر هوای نفس برای کودکان سخت می شود و این فکر در آنها بوجود می آید که این حد و مرز را میتوانند تغییر دهند. تکواندو قوانین رفتاری دارد که باید اکیدا رعایت شوند. اگر کودک بخواهد به تمرین با دوستانش ادامه دهد باید یاد بگیرد رفتارش را کنترل کند و گرنه باید منتظر عواقب آن باشد.

» تمرکز
تکواندو با دو روش به کودکان یاد میدهد تمرکز حواس داشته باشند و حواس پرتی را از خود دور کنند.
1-تمرین فرم های تکواندو نیازمند داشتن تمرکز حواس برای اجرای دقیق فرم است. کودکان با تمرین این فرم ها بطور نا خود آگاه پس از مدتی دارای تمرکز حواس می شوند.
2- مبارزه ی تکواندو تمام فکر و تمرکز فرد را می طلبد و گرنه آن فرد در مبارزه شکست خواهد خورد. با تمرین مبارزه ی تکواندو کودک یاد میگیرد فکر خود را بطور کامل یک جا متمرکز کند.

» احترام
کودک بی ادب به کسی احترام نمی گذارد و در افکار خودش ، خودش را فردی می بیند که شایسته ی احترام نیست و عزت نفس را از همان سن کم از دست می دهد. تکواندو به کودکان یاد می دهد نه تنها در کلاس و نسبت با استاد بلکه در هر زمانی و مکانی و نسبت به همه مودب باشند و مهمترین کار تکواندو برای آموزش این خصوصیت، احترام گذاشتن اساتید به شخصیت همه شاگردان است و وقتی کودکی دید در کلاس تکواندو مورد احترام قرار میگیرد، خود بخود رفتار و ادب در وجود او جوانه می زند.

» اعتماد به نفس
تکواندو به کودکان می آموزد در هر کاری ماهر باشند و این مسئله در آنها ایجاد اعتماد به نفس می کند. همه میدانند که وقتی کسی بر کاری مسلط باشد در انجام آن کار اعتماد به نفس کامل خواهد داشت. و اعتماد به نفس کم کم به تمام جنبه های زندگی کودک وارد میشود.

 » تقویت ایمان و معنویت
البته تقویت ایمان کودک وظیفه ی والدین است. به کودکتان بیاموزید با خدا رابطه واقعی برقرار کند و این رابطه را همیشه حفظ کند. یکی از بهترین راه های برقراری این رابطه آموزش نماز و قرآن از همان سن کم است. امروزه متاسفانه خیلی افراد حقیقتی را به نام _کار خیر و کار زشت_ قبول ندارند یعنی به نظر آن ها انسان می تواند هر کاری که دلش خواست بکند و هیچ مانعی برای او وجود ندارد. بدون درک حقیقت، کودکان هرگز وجود رنگ خاکستری را بین سیاه و سفید که مردم در آن آزادند که راه حق یا باطل را انتخاب کنند درک نخواهند کرد و طبیعتا خود را از همان ابتدا در تیرگی می بینند. جالب اینجاست که در بعضی کشورها تکواندو را در موسسات مذهبی آموزش می دهند. البته این کشورها این کار را فقط در مورد تکواندو انجام می دهند و نه هیچ رشته ی دیگر. با این اوصاف تکواندو بگونه ای به تقویت ایمان افراد بخصوص کودکان هم کمک میکند.

» صداقت
صداقت بدون شک خیلی فراتر از فقط دروغ نگفتن است. صداقت به معنی عقیده و هنر خوب بودن است و باز تاکید میکنم نه فقط به معنی نگفتن دروغ. صداقت نشانه ی عزت نفس است چون فرد دارای عزت نفس خودش را در مورد کارهایش مسئول میداند و همین احساس مسئولیت است که باعث راستی و درستی فرد میشود. کسی که کارهایش درست باشند نیازی به دروغ گفتن و فریب دیگران ندارد. تکواندو به کودکان یاد میدهد راستگو باشند حتی در مواردی که راستگویی سخت است و یا عرف نیست.


» شجاعت
اگر کودکی دائما از چیزی بترسد کم کم توانایی رویارویی با محیط اطرافش را از دست می دهد. در این صورت به جای کسب تجربه از زندگی، فقط آسودگی خاطر او کم و کمتر می شود و این باعث سخت شدن زندگی از همان سن کم برایش میشود و می تواند عواقبی جبران ناپذیر داشته باشد. ترس باعث عقب کشیدن کودک و جلوگیری از تجربه ی چیزهای جدید میشود و همین مسئله باعث عقب ماندگی رفتاری میشود. تکواندو به کودکان یاد می دهد چگونه با ترس خود روبرو شده و بر آن تسلط یابند. در نتیجه شجاعت آنها زیادتر شده و دیگر از تجربه ی چیزهای جدید نمی ترسند.

» کمک
کودک باید لذت کمک کردن به دیگران را حس کند تا در آینده فردی شود که به جامعه اش کمک کند. هنرجویان تکواندو یاد میگیرند به شاگردان مبتدی آموزش دهند. بدین وسیله آنها میفهمند که کمک کردن به بقیه چه احساسی خوب در آن ها بوجود می آورد. 

» خوش بینی
کودکان باید به زندگی خود مثبت نگاه کنند نه منفی. اساتید واقعی تکواندو هرگز به یک هنرجو نمیگویند تو این تکنیک را اشتباه اجرا میکنی. بلکه آنها را تشویق میکنند و میگویند چگونه میتوان آن تکنیک را بهتر اجرا کرد. در نتیجه کودک نگاهی مثبت به آینده ی خود خواهد داشت و توانایی انجام هر کاری را در خود خواهد دید.

» مسئولیت پذیری
تکواندو به کودکان یاد میدهد تا هم در برابر کارهای خودشان و هم در برابر کارهایی که به آنها واگذار میشود مثلا دادن آموزش به هنرجویان با درجه پایین تر مسئول باشند. وقتی استادی احساس کرد شاگردش مسئولیت پذیری را یاد گرفته و در برابر کارهایش احساس مسئولیت میکند ، وظایف بزرگتری به او محول میکند.

 » آداب معاشرت
متاسفانه در دنیای ماشینی امروزه که روابط بین همسایه ها و اقوام روزبه روز در حال کمتر شدن است، اغلب کودکان هرگز آداب معاشرت را یاد نمی گیرند و وقتی به سنی می رسند که باید با جامعه روبرو شوند احساس کمبود و ناتوانی می کنند. این مشکل فقط با رابطه داشتن کودک با دیگران حل میشود. کودکی که با افراد مختلف رابطه داشته باشد، انواع رفتارها و کارها را می بیند، میتواند خوب و بعد را تشخیص داده و در زندگی خودش اعمال کند. رفتن به کلاس های تکواندو باعث میشود کودک شما با افراد زیادی هم در سن و سال خود، هم بزرگتر و هم کوچکتر رابطه داشته باشد و می تواند آداب معاشرت و رفتارهای مناسب را یاد بگیرد. و وقتی به سنی رسید که لازم بود با جامعه روبرو شود، پخته و باتجربه خواهد بود.

» ایستادگی
گاهی اوقات چیزی را که میخواهیم به آسانی بدست نمی آید. در تکواندو بعضی کودکان دیرتر از بعضی دیگر ارتقاﺀ درجه پیدا میکنند. تکواندو به کودکان می آموزد تسلیم نشوند و اگر میخواهند موفق شوند باید در کارهایشان ایستادگی کنند.
نکته ی خیلی مهم : والدین عزیز اگر فکر می کنید با وجود تمام این مزایا تکواندو ممکن است باعث آسیب دیدن کودک شما شود باید به عرض شما عزیزان برسانم که مبارزه ی تکواندو با وسایل ایمنی کامل شامل: کلاه ، محافظ شکم و سینه ، دستکش ، ساق بند ، ساعد بند ، بیضه بند و روپا بند انجام میشود و از میان هنرهای رزمی کمترین میزان آسیب دیدگی را دارد. پس اصلا لازم نیست نگران آسیب دیدگی فرزندتان در این ورزش باشید. در ضمن اصلا فکر نکنید تکواندو فقط بدرد پسران می خورد بلکه دختران نیز می توانند از تمام مزایای آن بهره ببرند. پس کودکان را از این همه کمک و مزیت محروم نکنید.

نوشته شده توسط بهروز فتاحی در جمعه 1389/03/21 |
************
نتايج هفته هاي سوم تا پنجم ليگ تکواندو باشگاههاي کرج اعلام شد

رييس هيات تکواندو کرج ، نتايج هفته هاي سوم ، چهارم و پنجم ليگ تکواندو باشگاههاي اين شهرستان جام " نگين البرز "‌ را اعلام کرد.

محمد نوذري روز يکشنبه در گفت و گو با خبرنگار شبکه خبری کرج اظهار داشت: در اين دوره از مسابقات12 تيم از باشگاههاي مختلف کرج در رده سني خردسالان به مدت دو روز در سالن بعثت خانه تکواندو اين شهرستان با هم به رقابت پرداختند.
وي خاطرنشان کرد: تيمهاي باشگاه بتن آماده سي سي ، يوسف ، قالي شويي سپهر ، منتظران مهدي ، شهيد احساني نژاد و ماجيکار صعود کننده به ليگ برتر خردسالان در اين رقابتها بودند.
وي يادآورشد: باشگاه نصر، ياري ، تربيت بدني فرديس ، فرآورده لبني غزل ، منتظران مهدي و شهيد پور حبيبي تيم هاي صعود کننده به ليگ دسته اول اين شهرستان در اين مسابفات بودند.
نوذري گفت:‌ بهروز فتاحي از باشگاه ماجيکار، بهترين مربي و قاسم سليماني داور نمونه در اين رقابتها شناخته شدند.
اکنون بيش از 12 هزار تکواندوکار در شهرستان کرج فعاليت دارند که حدود نيمي از آنان را بانوان تشکيل مي دهند.

 
نوشته شده توسط بهروز فتاحی در سه شنبه 1388/09/24 |
 

در پایان مسابقات انتخابی تکواندو نونهالان کرج :

تیم های یوسف و ماجیکار به برتری رسیدند

مسابقات انتخابی تکواندو نونهالان شهرستان کرج با قهرمانی تیم یوسف پایان یافت . سعید خدارحمی مسئول کمیته مسابقات هیئت تکواندو شهرستان کرج با بیان این مطلب افزود : مسابقات انتخابی تکواندو نونهالان پسر این شهرستان ، جهت حضور در مسابقات کشوری در سالن انقلاب اسلامی برگزار شد . وی در ادامه گفت : پس از پیکار سخت شرکت کنندگان حاضر ، تیم یوسف به سرپرستی و سرمربیگری محمد نوذری و مربیگری احسان افراسیابی بر سکوی نخست ایستاد و تیم ماجیکار به سرپرستی و سرمربیگری بهزاد صلاحی و مربیگری فرزاد سیفی زاده و بهروز فتاحی عنوان نایب قهرمانی را از آن خود کردند .

خدارحمی در پایان تصریح کرد : در بخش انفرادی نفرات زیر توانستند سکوهای برتر را به خود اختصاص دهند :

وزن اول : مقام اول : آیدین فربد ، مقام دوم : عرفان غفاری ، مقام سوم مشترک : امید محققی و امیرحسین جلالوند

وزن دوم : مقام اول : احسان عباسی ، مقام دوم : ایمان بیات ، مقام سوم مشترک : جواد سعادت زاده و محمد بخشی

وزن سوم : مقام اول : مهرشاد کمال پور ، مقام دوم : محمدرضا نصرتی ، مقام سوم مشترک : محمد چهارباغی و بنیامین پری نور

وزن چهارم : مقام اول : پوریا اقشار ، مقام دوم : مهدی کمالی ، مقام سوم مشترک : علی غلامی و امین قاسمی

وزن پنجم : مقام اول : مرتضی مسعودی ، مقام دوم : رامین حسینقلی زاده ، مقام سوم مشترک : مهدی حاجی پور و علی سلیمانی

وزن ششم : مقام اول : امیر ملاشاهی ، مقام دوم : حمید دانشی ، مقام سوم مشترک : سیدمبین میران و سعید قربانی

وزن هفتم : مقام اول : شاهین علیزاده ، مقام دوم : محمدحسین رستمی ، مقام سوم مشترک : علی صالحیان و پیمان سهرابی

وزن هشتم : مقام اول : آرمان قویدل ، مقام دوم : مهدی وحیدی ، مقام سوم مشترک : دانیال نکوزاده و مهدی بلفاک

وزن نهم : مقام اول : محمد کیمیایی ، مقام دوم : رضا کلیایی ، مقام سوم مشترک : محمد حسنی و حسن خواجه وندی

وزن دهم : مقام اول : عرفان امیری ، مقام دوم : مجتبی حسنی ، مقام سوم مشترک : سید محمد حسینی و مهدی دهقان نیری

نوشته شده توسط بهروز فتاحی در یکشنبه 1387/09/10 |
 

ماجیکار گوی قهرمانی را ربود

 

مسابقات تکواندو قهرمانی خردسالان شهرستان کرج ، جهت شرکت در مسابقات کشوری با قهرمانی تیم ماجیکار در سالن شهدای مهرشهر پایان یافت . بنا به گزارش مسئول برگزاری مسابقات تکواندو شهرستان کرج ، بعد از رقابت سخت و نزدیک تکواندوکاران خردسالان ، در پایان نفرات برتر به اردوی تیم کرج جهت شرکت در مسابقات کشوری راه پیدا کردند و در نتیجه تیمی ، تیم ماجیکار با سرپرستی و سرمربیگری بهزاد صلاحی و مربیگری فرزاد سیفی زاده و بهروز فتاحی بر سکوی نخست ایستاد . تیم پیشگامان با سرپرستی و سرمربیگری محمدرضا رضایی و مربیگری یوسف جنگجو عنوان نایب قهرمانی را به خود اختصاص دادند و در بخش انفرادی نفرات زیر سکوهای برتر را از آن خود کردند .

 

وزن اول : مقام اول : صدرا صباحی راد ، مقام دوم : احمدرضا عزیزی ، مقام سوم : امیرمهدی شکرگزار و حامد عبدوی

وزن دوم : مقام اول : علیرضا سیدی دهقان ، مقام دوم : علی ابراهیم زاده ، مقام سوم : محمدرضا عسگریان و محمد مظلومی

وزن سوم : مقام اول : شروین شعبانی ، مقام دوم : محمد جواد محمدی ، مقام سوم : پوری نظری و علی باقرلویی

وزن چهارم : مقام اول : علیرضا منصوریان ، مقام دوم : محمدرضا میرسعیدی ، مقام سوم : حسین جعفری و محمدرضا رستمی

وزن پنجم : مقام اول : علی پولادی ، مقام دوم : سپهر کفایتی ، مقام سوم : علی سجادی و سجاد فراهانی

وزن ششم : مقام اول : امید قاسملو ، مقام دوم : محمد امین امانی ، مقام سوم : امیرمهدی احمدزاده و محمد حسین قدیری

وزن هفتم : مقام اول : محمد حسن زهتابان ، مقام دوم : کیوان امینی ، مقام سوم : مهراب همتی فر و علی قزلباش

وزن هشتم : مقام اول : سید بهزاد چمچایی ، مقام دوم : مهدی محمدزاده ، مقام سوم : عرفان کرمانی

وزن نهم : مقام اول : وحید محمدی ، مقام دوم : هیراد رحیمی پور ، مقام سوم : سید امیر احمدی و محمد حسن عابدینی

وزن دهم : مقام اول : محمد حسن بیات ، مقام دوم : هادی شریفی ، مقام سوم : مرتضی شکری و محمدرضا حسن پور

در پایان مسابقات از سوی کمیته فنی ، آقایان علی مروتی ، مهدی مرادزاده و محمدرضا حسنی از تیم ماجیکار به عنوان بازیکنان فنی به اردوی تیم کرج جهت شرکت در مسابقات کشوری دعوت گردیدند .

نوشته شده توسط بهروز فتاحی در چهارشنبه 1387/09/06 |